poniedziałek, 9 marca 2015

Mapa Marzeń

Mapa marzeń, przez wielu nazywaną również  „mapą skarbów” jest środkiem przekazu od Ciebie do Losu, czego pragniesz, potrzebujesz. Możemy pokusić się o stwierdzenie iż tworzymy  zamówienie do naszej podświadomości napisane w zrozumiałym dla niej (podświadomości) formie, czyli w języku obrazów i emocji, niektórzy używają po prostu słów. 
Mapa marzeń to Nasze plany do zrealizowania na przyszły rok, które kodujemy przy pomocy obrazów, zdjęć, symboli, które nam się kojarzą, które definiują nasze marzenia.
Jest kilka "wersji" mapy marzeń tworzonych przez osoby które chcą, programować swoją podświadomość na te konkretne potrzeby - marzenia.

Do realizacji Mapy Marzeń, potrzebne będzie brystol, lub kartka z bloku technicznego, zdjęcia, obrazki, symbolizujące nasze pragnienia, kredki, mazaki....
Technika wykonania Mapy Marzeń jest dowolna,przedstawię Wam kilka sposobów, które mogą być pomocne w tworzeniu Waszej/Twojej.

Pierwszy rodzaj mapy marzeń, którą spotkałam jest zrobiona na Siatce Bagua.Bogactwo, pieniądze 
W tym kwadracie możecie wklejać to czego pragniecie, to na co chcielibyście wydać wasze pieniądze. Tutaj możecie zamieścić obrazek, zdjęcie tego, czego pragniecie najbardziej, np. samochód, wymarzony robot kuchenny itp.
Sława, mądrość, reputacja
W tym miejscu, wklejamy zdjęcie, rysunek obrazu naszego skojarzenia ze sławą,  mądrością, gdy chcemy osiągnąć sukces podobny, bądź taki sam jak znana Wam osoba, możecie zamieścić tutaj wizerunek tej osoby.
Miłość, partnerstwo, związki
Tu wkleić możemy  zdjęcia zakochanych par, wszystko co będzie się Wam kojarzyło z satysfakcjonującym, pełnym miłości, zrozumienia, akceptacji związkiem.
Jeśli szukacie partnera, partnerki  i macie dosyć życia w pojedynkę, ta strefa zapewne będzie dla Was bardzo istotna.
Rodzice, przełożeni, autorytety
W tej strefie siatki bagua wklejacie obrazy szczęścia rodzinnego, osób, które wzbudzają w nas niekwestionowany autorytet.
Jedność, samopoczucie, zdrowie
Ten kwadrat jest tym, od której tak naprawdę powinniście rozpocząć tworzenie mapy .  W tym miejscu wklejacie Wasze zdjęcia z najlepszych czasów. To jest obraz i podobieństwo Was, waszego samopoczucia, stabilnego zdrowia. Warto poświęcić więcej uwagi temu miejscu, proponuje zastanowić się nad obrazem, jaki  symbolizuje dobre samopoczucie, a także zdrowie.
Dzieci, twórczość, hobby
To sektor dzieci, kreacji i prokreacji. W tym miejscu „rodzą się” Wasze pomysły i plany. 
Jeśli planujecie powiększenie rodziny wkleić możecie zdjęcie niemowlęcia, lub obraz, który Wam będzie symbolizował dziecko, nowe życie ;)
Wiedza, nauka, rozwój
W tej strefie wklejacie, rysujecie symbole kojarzące się Wam z wiedzą, nauką i osobistym rozwojem, po to abyście szli do przodu, nie cofali się, abyście umiejętnie korzystali z zasobów Waszego intelektu. Ta strefa może obfitować w obrazy uczelni, Waszych wymarzonych, których chcielibyście być częścią.

Drugi sposób to mapa budowana na szkicu astrologicznych domów. Możecie spotkać ten sposób tworzenia mapy pod nazwą Astrologiczna Mandala.
W tym przypadku rysujemy okrąg, który dzielimy na 12 części, każda cząstka odpowiadać będzie innej sferze życia.
I dom – ja, jacy jesteśmy, kim chcielibyśmy być
II dom – bogactwo, czyli co chcielibyśmy w tym roku posiadać
III dom – nauka, szkoła, uczelnia
IV dom – rodzice, dom, 
V dom – dzieci, twórczość, 
VI dom – zdrowie, praca zawodowa(aby mieć)
VII dom – związki,  
VIII dom – seks, władza
IX dom – podróże, studia
X dom – kariera zawodowa(awanse)
XI dom – przyjaciele, marzenia
XII dom – rozwój duchowy


Tutaj również w każdym z domów wklejamy lub malujemy  obrazki kojarzące się Wam w powyższymi pragnieniami.

Trzeci sposób to tworzenie tzw kolażu zdjęć na kartce bloku technicznego, brystolu. Na środku kartki wklejamy wizerunek swojej osoby a wokół zdjęcia naszych marzeń, im bliżej Was, tym te marzenia szybciej będą  się realizowały.

Przykładowy kolaż:

Formę plastyczną jaką wybierzecie jest Waszą indywidualną sprawą, możecie wklejać zdjęcia, obrazki z czasopism, malować, rysować a nawet tworzyć swoją mapę w programach graficznych i wrzucić jako tło pulpitu.
Mapę marzeń możecie nakleić na ścianę, w miejscu gdzie ona będzie się Wam rzucała w oczy, będzie WA motywowała, lub jeśli nie chcecie aby ktoś spoglądał na Waszą mapę, schowajcie ją w szufladzie, do której często zaglądacie.
Po roku taką mapę trzeba spalić i stworzyć nową na kolejny rok ;)

Kiedy zrobić mapę?

 Mapę marzeń zwykle robi się podczas pierwszego w roku nowiu Księżyca w znaku Barana, w 2015 jest to 18 kwietnia po godzinie 20:59, lub w dniu swoich urodzin. Pamiętać należy aby mapę swoja zakończyć w przeciągu 48 godzin od jej rozpoczęcia konstruowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz