wtorek, 6 maja 2014

Tarotowy portret psychologiczy - Interpretacja

W poprzednim wpisie pokazałam jak obliczmy portret partnerski, dzisiaj pokaże jak interpretować takowe portrety.

Proszę pamiętać iż do interpretacji partnerskiego potrzebujemy również elementy z osobistego.

Portret Tarotowy Partnerski, dodajemy karty z każdej pozycji do siebie, czy 1 pozycja Mężczyzny do 1 pozycji Kobiety itd..
1. Początek znajomości/relacji: X + III = XIII,
2. Rozwój znajomości/relacji: VI + VII = XIII,
3. Okres schyłku lub końca związku: XXI+II = 23-22 = I
4. Ewentualne trudności, zaburzenia, dysharmonie w związku(relacji):XVI + X = XXVI Czyli 26-22 = IV
5. Wspólne Świadome dążenia, plany i zamierzenia:V + IX = XIV
6. Rozwój związku, jak pokonać problemy wskazane w poz.4: XXI + XIX = 40-22 = XVIII
7. Co jest zadaniem danego związku, po co się spotkali: XV+ XII = V
8. Jak zadanie wypełnić: V + IV = IX

XIII(1)    XIII(2)        I(3)


     IV(4)      XIV(5)              V(7)

         XVIII(6)            
                    
                   IX(8)


Początek znajomości nie zapowiadał związku, oboje potrzebowali transformacji, zmian. Być może byli po tzw trudnych relacjach partnerskich.

Rozwój znajomości to ciągłe zmiany w nich samych, a także  próby pójścia inną drogą niż dotychczas, kompromisy..

Fundamentem ich związku były zapewne rozmowy, które ratowały ich z opresji, a także mogli(mogą) w porę zainterweniować w razie problemów.

Szczególną uwagę należy zwrócić na pozycję nr 4, czyli problemy, tutaj pojawia się cesarz, co wskazywać może na problemy o pozycję w związku (nierówna walka), a także może pojawiać się ze strony kobiety niechęć do partnera w sferze seksualnej. Karta ta również może sugerować skłonności do zdrady.
Wspólne, świadome dążenie, tutaj mamy kartę Umiarkowanie/Równowagę, para ta zapewne dążyć będzie  do wzajemnej równowagi, on tradycjonalista, ona typ raczej samotnika.
Wnioskować zatem można, iż on chciałby tradycyjnego modelu rodziny, ona raczej "sami sobie poradzimy", trzeba wyrównać ich potrzeby, oraz postrzeganie modelu rodziny, czy też wzajemnych relacji..
W rozwoju związku pojawia się  Księżyc, jak czytamy wyże jw pytani co należy aby pozbyć się ewentualnych problemów  z pozycji 4, należy otwarcie ze sobą rozmawiać, być szczerym, pozbyć się swoich lęków i walczyć ze skłonnością do zdrady. 

Zadaniem związku jakie karta nam niesie  (Kapłan) -   tradycyjny model rodziny, dojrzały związek. Powinni być autorytetem dla swoich dzieci, nauczać je jak postępować, aby były dobrymi ludźmi ;) Para ta także zapewne będzie się uczyć wzajemnie od siebie.

Jak mają zadnie wypełnić? Tutaj pojawia się Nam Eremita,  oznacza długowieczność, ale także może być wskaźnikiem samotności. Tutaj jednak wnioskuję, iż Para Ta będzie ze sobą bardzo długi jak nie do końca swoich dni;) Zadnie które mają wypełnić to pozostać w dojrzałym emocjonalnie związku. Wsazywać na to mogą karty z osobistego, Cesarz, który mówi o stałości i kapłan o dojrzałości i tradycji.


Mogę Wam zdradzić iż Para jest ze sobą po dziś dzień(od 16 lat) i mają się dobrze.

Agiatis 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz